Marek Dyjak - "Polizany przez Boga" (książka)

November 26, 2014

Książka ukaże się 1 grudnia. Rozmowę z Markiem przeprowadzili Arkadiusz Bartosiak i Łukasz Klinke. W książce znajdą się również fotografie Marka Dyjaka. Te oficjalne, nieoficjalne i oczywiście koncertowe. W tym także nasze.

I tu taka ciekawostka - na jednej z fotografii z koncertu w warszawskim Och Teatrze w 2013 roku widać jak Markowi Dyjakowi z kieszeni marynarki wystaje... zdjęcie wykonane polaroidem. To taki drobny prezent dla Marka od Artura Rawicza. Panowie spotkali się przed koncertem w garderobie, a Artur zapamiętał, że artysta opowiadał mu wcześniej o tym, że marzy mu się dom z widokiem na spokojną wodę. Na zdjęciu które otrzymał w prezencie jest bardzo spokojny, symetryczny widok na plażę w Świnoujściu. Największą i najpiękniejszą plażę w Europie. Ale tego już na fotografii w książce nie będzie widać. Musicie uwierzyć na słowo.

Autorzy o książce:
Marek Dyjak to arsenał amunicji. Zadając kolejne pytania, otwierające szczelnie pozamykane skrzynie ze wspomnieniami, nigdy nie wiedzieliśmy na co trafimy, ale zawsze mieliśmy pewność, że będzie wybuchowo. Wszyscy myślą, że Dyjak to świetny wokalista, rasowy pijak i niedoszły samobójca. My staraliśmy się odnaleźć prawdziwą naturę Marka, tę mniej znaną i oczywistą. Wrażliwego człowieka skrytego pod maską prostolinijności, pogodnego faceta w przebraniu depresyjnego mruka i radykalnego komentatora rzeczywistości, którego metafor nie przebiją najwięksi poeci. Mamy nadzieję, że czytając tę książkę, zbliżą się Państwo do prawdziwego Marka. Choć on sam na pewno by stwierdził, że to absolutnie, kurwa, niemożliwe.

ŹRÓDŁA ZDJĘĆ:
Jacek Poremba - 3 + okładka
Artur Rawicz/mfk.com.pl - 3
Grzegorz Skowronek/Agencja Gazeta - 3
Jacek Domiński/Reporter - 2
Szymon Szcześniak - 2
Marek Grzelka -1  
Kasia Kifert - 1
Jakub Ociepa/Agencja Gazeta - 1
Filip Klimaszewski/Agencja Gazeta - 1
Wojtek Kornet - 2
Arkadiusz Bartosiak - 1
M.Lasyk/Reporter - 1  
Adam Stępień/Agencja Gazeta - 1
Krystian Maj/Reporter - 1
Wojciech Malawski/SF Kadr - 1

Please reload

Featured Posts

Oficjalna obsługa specjalnych koncertów Gorillaz

June 22, 2017

1/10
Please reload

Recent Posts
Follow Us

Thursday, April 18, 2019

Saturday, March 23, 2019

Friday, February 22, 2019

Wednesday, February 20, 2019

Wednesday, February 13, 2019

Please reload

  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic