Koncertowa Fotografia Roku 2012 - wystawa pokonkursowa!

March 12, 2012

Ktoś powiedział, że fotografia koncertowa jest trudna, bo zastajemy warunki oświetleniowe, na które kompletnie nie mamy wpływu. Z drugiej strony fotografia koncertowa jest łatwa, bo… zastajemy warunki oświetleniowe na które kompletnie nie mamy wpływu. Ten ktoś miał rację. Zapomniał tylko o jednej, dość częstej sytuacji – kiedy zastajemy warunki oświetleniowe wymagające użycia noktowizora…

 

Czym w ogóle jest fotografia koncertowa? Bo że jest, wątpliwości być nie może, skoro są zdjęcia z koncertów. Fotografia taka to mieszanka fotografii dokumentalnej, reportażowej, społecznej wraz z fotografią autorską czy nawet artystyczną.

 

Który z elementów tej sałatki przeważa, a który jest jedynie przyprawą zależy od autora zdjęć i celu, w jakim powstają. Najlepiej, jeśli jest doskonałą zabawą dla fotografa.Idea konkursu narodziła się w 2008, a jej twórcami są Artur Rawicz i Marcin Bąkiewicz – fotografowie, tworzący Foto Music Kolekt. Od lat dokumentują życie muzyczne w Polsce. Muzyka i fotografia to ich pasje. Na co dzień pracują dla największych serwisów muzycznych w Polsce: Onet, Wirtualna Polska, CGM.pl, ich zdjęcia można było zobaczyć w największych ogólnopolskich mediach: Teraz Rock, Gazeta Wyborcza czy Jazz Forum. Są akredytowani na wszystkich najważniejszych wydarzeniach muzycznych w Polsce, czasem fotografują też na największych festiwalach w Europie.

 

Dotychczas obyły się dwie edycje konkursu, których zwycięzcami byli Robert Grablewski (za zdjęcie zespołu Happysad wykonane w klubie Graffiti) oraz Ola Rożej (za zdjęcie Pharrela podczas Orange Warsaw Festival).

 

Tegoroczna, trzecia edycja konkursu, po raz pierwszy odbywa się pod patronatem festiwalu Warsaw Music Week (18-27 maja 2012). Uczestniczyło w niej rekordowa liczba ponad 100 fotografów! Prace były oceniane w dwóch kategoriach: pro i open, przez jury, w skład którego wychodzili: dziennikarze, muzycy, fotograficy oraz promotorów koncertowi.

 

Wszystkie prace można oglądać na stronie kfr.2012.pl. Tu na wystawie zaprezentowaliśmy wszystkie nagrodzone i wyróżnione oraz naszym zdaniem te najciekawsze. Przeżyjcie te chwile raz jeszcze z nami…

 

Wstęp wolny

Wystawa czynna do 17 czerwca, w godzinach otwarcia klubu Cud nad Wisłą

 

--==--

 

Warsaw Music Week to nowa inicjatywa kulturalna w Warszawie. Jest to cykl wydarzeń muzycznych prezentujący bogatą kulturę klubową stolicy. Pomysł festiwalu zrodził się w 2009 roku dzięki współpracy agencji Good Music, British Council i Liverpool Music Week. Festiwal powstał dzięki wsparciu m. st. Warszawy w ramach starań Warszawy o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

 

Festiwal zadebiutował w 2010 roku i stał się wydarzeniem cyklicznym.W programie festiwalu znajdują się koncerty i imprezy klubowe z udziałem artystów sceny warszawskiej oraz gwiazd polskich i zagranicznych. W części wydarzeń można uczestniczyć bezpłatnie.

 

Od 2012 roku w programie festiwalu pojawia się wiele nowych elementów, jak konkurs na Koncertową Fotografię Roku oraz cykl imprez typu showcase. Showcase’y polskich wykonawców realizowane są we współpracy z czołowymi polskimi niezależnymi labelami i wytwórniami fonograficznym. Showcase’y narodowe, realizowana są we współpracy z partnerami zagranicznymi.

 

Od 2012 roku festiwalowi towarzyszy Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Muzycznego: New Directions, która zajmuje się tematami i zjawiskami związanymi z branżą muzyczną i przemysłami kreatywnymi.Koordynatorem i organizatorem festiwalu jest agencja Good Music Productions, która przygotowuje program realizowany we współpracy z warszawskimi klubami oraz polski wytwórniami fonograficznym oraz partnerami polskimi i zagranicznym.

Please reload

Featured Posts

Oficjalna obsługa specjalnych koncertów Gorillaz

June 22, 2017

1/10
Please reload

Recent Posts
Follow Us

Thursday, April 18, 2019

Saturday, March 23, 2019

Friday, February 22, 2019

Wednesday, February 20, 2019

Wednesday, February 13, 2019

Please reload

  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic