KFR 2011 odwołany

February 28, 2011

Tegoroczna edycja konkursu na Koncertową Fotografię Roku 2010 nie odbędzie się.

 

Nad tegoroczną edycją KFR pracowaliśmy od sierpnia 2010 roku. Pragnęliśmy, by trzecia edycja stała się dużym, profesjonalnym wydarzeniem na skalę ogólnopolską i była przyczynkiem do rozbudowania konkursu do rangi europejskiej; a przede wszystkim skutecznie promowała ideę fotografii koncertowej, polskich fotografów jak i polską muzykę. Niestety, nie udało się, a powody przedstawiamy poniżej…

 

Latem udało nam się pozyskać Sponsora Strategicznego z którym wspólnie zdecydowaliśmy się rozwijać projekt KFR. Zainwestowaliśmy w niego masę pracy i czasu. Planowany Finał III edycji miał zaskoczyć wszystkich line-upem, rozmachem, a przede wszystkim niecodzienną prezentacją Waszych zdjęć oraz – co chyba najistotniejsze – nagrodami i promocją laureatów. Niestety, po kilku miesiącach wspólnej pracy, spotkań i ustalania najmniejszych szczegółów wszyscy zostaliśmy zaskoczeni decyzją europejskiej centrali naszego Sponsora, która w związku z kryzysem zredukowała budżet na działania marketingowe i zabroniła angażowania się jakiekolwiek nowe projekty.

 

Stało się to „za pięć dwunasta”, w chwili kiedy powrót do rozmów z innymi potencjalnymi partnerami był już niemożliwy z uwagi na pozamykane, zatwierdzone budżety na rok 2011 (mimo to próbowaliśmy ratować KFR do ostatniej chwili).

 

Stanęliśmy przed trudnym wyborem. Przygotować III edycję KFR praktycznie własnymi tylko siłami czy odwołać ją? Zdecydowaliśmy się na drugą opcję. Powody były dwa: po pierwsze – nadal chcemy, by KFR stało się potężnym, co najmniej ogólnopolskim wydarzeniem przekładającym się realne korzyści dla fotografów koncertowych; po drugie – zdecydowaliśmy, by począwszy od przyszłego roku Konkurs odbywał się co dwa lata.

 

Nie wypada nam wymieniać nazwy Sponsora Strategicznego, jednak chcemy bardzo podziękować całej ekipie z jego polskiego oddziału. Nie tylko odwaliliśmy kawał dobrej, nikomu nie potrzebnej;), roboty ale i zyskaliśmy nowych przyjaciół i doświadczenia. Drodzy, mega dzięki za kilka miesięcy wspólnej pracy i wysiłków. Wierzymy, że część z naszych „bizantyjskich” pomysłów uda nam się zrealizować w przyszłym roku. Nie wyrzucamy ich do kosza.

 

Dziękujemy serdecznie Agnieszce i Maćkowi, dziękujemy wszystkim partnerom medialnym, osobom i firmom, które w mniejszy lub większy sposób zaangażowały się produkcję Finału… i ostrzegamy, za chwilę wyliżemy nasze rany i zaczniemy pracę nad przyszłoroczną edycją ;)

 

Nie płaczemy nad rozlanym mlekiem, mamy w zanadrzu kolejne pomysły, a bogatsi o nowe doświadczenia, chcemy nie tylko kontynuować KFR w przyszłym roku, ale zaangażować się również w inne projekty, których celem będzie propagowanie i promocja fotografii koncertowej.

 

Pozdrawiamy!

Music Foto Kolektiv

 

ps: smutnego newsa ilustrujemy czymś pozytywnym. Na zdjęciu okładka jednej z lokalnych edycji Rolling Stone - w środku zdjęcia jednego z laureatów poprzednich edycji KFR - Roberta Grablewskiego. I o to chodzi!

Please reload

Featured Posts

Oficjalna obsługa specjalnych koncertów Gorillaz

June 22, 2017

1/10
Please reload

Recent Posts
Follow Us

Thursday, April 18, 2019

Saturday, March 23, 2019

Friday, February 22, 2019

Wednesday, February 20, 2019

Wednesday, February 13, 2019

Please reload

  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic