Ewelina "Eris" Wójcik

Ewelina ‘Eris’ Wójcik, rocznik ‘87.

Początki z fotografią miała dość klasyczne. Podróże małe i te duże z analogowym Zenitem w ręku. „Street”, podglądanie ludzi i pokonywanie barier w podchodzeniu do nich, a potem godziny spędzane w łazience... tzn. w ciemni.

W 2007 roku rozpoczęła pracę w renomowanym studio fotograficznym Makata jako asystent przy dużych produkcjach reklamowych. To był czas współpracy z wieloma fotograficznymi mistrzami. Praca u boku Jacka Poremby, Roberta Wolańskiego, Zuzy Krajewskiej, Bartka Wieczorka czy Mateusza Stankiewicza była najlepszą szkołą. Szybko doszła do wniosku, że fotografia daje tak gigantyczne możliwości, że siedzenie nawet po kilkanaście godzin w studio to dla niej za mało. Wówczas zaczęło się wykonywanie pierwszych zleceń fotoreporterskich.

Od dziecka była muzycznym fanatykiem. W 2011 roku doznała oświecenia, bo przecież te dwie pasje – muzyka i fotografia, stanowią połączenie doskonałe jako fotografia koncertowa i muzyczna w ogóle. I tak rozpoczęło się fotografowanie koncertów i festiwali.

Na początku 2012 roku, wystartowała z projektem „On or Off Kolektyw”, który realizował video i fotografował niecodzienne spotkania z muzykami z Polski i zagranicy.

Przez 5 lat pracowała dla Polska Press Grupa oraz Mediów Regionalnych. Tam na stanowisku fotoreportera od rana do nocy, albo i dłużej, wykonywała zdjęcia wszelkich wydarzeń w Warszawie z największym naciskiem na koncerty (w całej Polsce i Europie).

Ma na swoim koncie współpracę m.in. z Hugo Race’m, Triggefinger, Gogol Bordello, czy Markiem Dyjakiem. Pracowała na wielu festiwalach, w tym na Orange Warsaw Festiwal, Capital of Rock, Jarocin Festival. Jest oficjalnym fotografem Przystanku Woodstock, Audioriver i Cieszanów Rock Festival.

W 2016 roku realizowała wspólnie z Arturem Rawiczem projekt „Z Bliska” dla Olympus Polska. Jednak największe marzenie, czyli ruszenie w trasę koncertową z ulubioną kapelą ma wciąż przed sobą... ;)

Pod koniec 2015 roku dołączyła do Agencji i poszerzając jej profil, w ten sposób powstało Show The Show. Poza fotografią muzyczną specjalizuje się w reportażu i fotografii eventowej oraz realizuje sesje zdjęciowe.

FanPage na Facebook'u.